Rasti

Vaillant šilumos siurbliai:

Nauji būdai, kaip geriausiai bendradarbiauti su stipriu partneriu.

Tvarios šildymo sistemos: ilgalaikė vertė jūsų verslui

Šilumos siurbliai yra patraukli verslo sritis dėl daugelio priežasčių. Jie yra tinkami ateičiai, nes priklauso nuo atsinaujinančios energijos, o ne nuo iškastinio kuro. Jie taip pat paklausūs, nes žmonės vis dažniau nori efektyvių, aplinką tausojančių šildymo sprendimų. Be viso to, politikos ir įstatymų formuotojai skatina jų naudojimą patraukliomis sąlygomis.

Pritaikytas ateičiai, paklausus ir subsidijuojamas: šilumos siurbliai turi didžiulį potencialą, kuriuo galite pasinaudoti dirbdami su Vaillant kaip partneriu. Taip yra todėl, kad mes jums siūlome:

 • Daugiau nei 40 metų patirtis kuriant ir gaminant šilumos siurblius
 • Individualizuotos paslaugos, leidžianti greitai įgyti patirties ir padėti planuoti, įsigyti ir įdiegti
 • Produktų asortimentas kiekvienam poreikiui – nuo naujos statybos iki renovacijos projektų ir nuo vienos šeimos namų iki komercinių objektų. Susipažinkite su ateities šildymo technologijomis ir raskite atsakymus su Vaillant.

Susisiekite: Vaillant ekspertas

Šildymas taip pat, kaip ir vėsinimas: kaip veikia technologija

Šaldytuvo veikimo principas

Šilumos siurbliai veikia šaldytuvo principu. Kol šaldytuvas perduoda šilumą iš vidaus į aplinką, šilumos siurbliai perduoda šilumą iš išorės į vidų. Be šildymo, Vaillant šilumos siurbliai vasarą vėsina pastatus su integruotu atvirkštiniu principu.

Neribota šiluminė energija

Šilumos siurblys naudoja saulės energiją, kuri kaupiama žemėje, gruntiniame vandenyje ir ore. Ši šiluminė energija yra prieinama neribotais kiekiais net ir šaltesniu metų laiku, nemokamai. Tačiau ypač tais metų laikais, kai reikia šildyti, temperatūra yra per žema, kad būtų galima ją naudoti tiesiogiai.

Keturi žingsniai ir keturi pagrindiniai komponentai

Šilumos siurblio technologija susideda iš keturių žingsnių ir keturių pagrindinių komponentų: garintuvo, kompresoriaus, kondensatoriaus ir išsiplėtimo vožtuvo. Šie komponentai yra sujungti į uždaro ciklo sistemą, kurioje šaltnešis cirkuliuoja esant labai žemai virimo temperatūrai.

1 žingsnis: šilumos surinkimas iš aplinkos

 • Energija iš aplinkos perduodama į garintuvą
 • Šilumos siurblyje esantis šaltnešis yra šaltesnis nei aplinka
 • Dėl aplinkos šilumos išgaruoja skystas šaltnešis

2 veiksmas: padidinkite temperatūrą

 • Padidėja dujinio šaltnešio slėgis kompresoriuje
 • Temperatūra pakyla iki tokio lygio, kurią galima naudoti šildymui

3 žingsnis: šiluma perduodama į pastato šildymo sistemą

 • Temperatūra dabar tokia aukšta, kad ją galima naudoti šildymui ar karšto vandens ruošimui
 • Kondensatoriuje dujinio šaltnešio šiluma perduodama šildymo sistemai
 • Šaltnešis tampa šaltesnis ir kondensuojasi

4 veiksmas: šaltnešio išsiplėtimas

 • Šaltnešis vis dar yra suslėgtas
 • Šis slėgis sumažinamas už plėtimosi vožtuvo, o šaltnešis smarkiai atšąla
 • Dujinis šaltnešis dabar vėl šaltesnis nei aplinka ir gali surinkti šiluminę energiją iš aplinkos
 • Ciklas prasideda iš naujo

Išradingai paprastas procesas

Šis stabilus, išbandytas ir patikrintas procesas buvo sukurtas daugiau nei prieš 180 metų ir buvo naudojamas Vaillant šilumos siurbliams daugiau nei 40 metų. Taigi, nieko keisto, kad Vaillant šilumos siurbliai gali naudoti aplinkos šilumą net esant žemesnei nei –22°C temperatūrai, pvz. Švedijoje prie poliarinio rato. Čia gyvena Åke, vienoje šalčiausių Europos vietų.

Naudodamas Vaillant šilumos siurblį, Åke gali panaudoti žemėje sukauptą energiją, kad savo namus paverstų jaukiausia vieta Švedijoje. Tai parodo, kokios aukštos kokybės yra Vaillant šilumos siurbliai.

Kuriuos šilumos siurblius kur pritaikyti?

Vaillant šilumos siurbliai visiems poreikiams

Mūsų šilumos siurblių asortimentas tinka naujai statybai ir renovacijos projektams:

 • Įvairūs energijos šaltiniai – vanduo, žemė ir oras
 • • Tinka įvairiems pastatams – nuo 3 kW mažai energijos naudojantiems pastatams ir 46 kW renovuotiems daugiabučiams namams iki 130 kW ir didesniems objektams (flexoTHERM [nuoroda į vietinio produkto informacijos puslapį] gali būti montuojami kaskadomis iki 7 vnt.)
 • • Tinkami naujos statybos, esamų pastatų renovacijai, grindiniam arba radiatorinam šildymui

Komfortas šildymui ir karštam vandeniui, vėsinimui ir vėdinimui

Taip pat siūlome platų šilumos siurblių priedų asortimentą, leidžiantį, pavyzdžiui, šilumos siurblį sujungti su saulės kolektorių ar katilų sistema. Tai reiškia, kad visada galite lanksčiai patenkinti konkrečius klientų poreikius.

ProduktasŠilumos siurblysTaikomaPristatymasŠildymo energijos vartojimo efektyvumasKaršto vandens ruošimasKv energijos vartojimo efektyvumas
flexoTHERM exclusive
Green iQ
Oras-vanduo
Vanduo-vanduo
Vienbučiai, daugiabučiai namaiŠildymas
Karštas vanduo
Vėsinimas
A++Iki 8 asmenųPriklauso nuo karšto vandens boilerio
flexoCOMPACT exclusive
Green iQ
Oras-vanduo
Vanduo-vanduo
Vienbučiai namaiŠildymas
Karštas vanduo
Vėsinimas
A++Iki 5 asmenųA
aroTHERM plus VWL /6Oras - vanduoVienbučiai, daugiabučiai namai
Apartamentai
Šildymas
Karštas vanduo
Vėsinimas
A++Iki 5 asmenųA (su uniTOWER)
aroTHERM Split VWL /5Oras - vanduoVienbučiai, daugiabučiai namai
Apartamentai
Šildymas
Karštas vanduo
Vėsinimas
A++Iki 5 asmenųA (su uniTOWER)

Šilumos siurbliai naujuose pastatuose

Šildymo sistemos tinka naujiems individualiems namams ar daugiabučiams namams, kuriuose dažnai yra grindinis šildymas, nes tai yra efektyviau.

Daugumoje Europos vietų šilumos siurbliai yra ekonomiškas, perspektyvus sprendimas individualiems namams. Vaillant siūlo platų šilumos siurblių sprendimų asortimentą – nuo oras - vanduo asortimento iki lankstaus šaltinio ir vanduo - vanduo šilumos siurblių.

Jie visi turi kaskadinį valdymą, nesvarbu, ar tai oras-vanduo, ar vanduo-vanduo. Dėl to jie yra idealus sprendimas ir daugiabučiams namams.

Šilumos siurbliai renovacijos projektuose

Šilumos siurblių naudojimas esamuose pastatuose taip pat gali būti efektyvus ir praktiškas pasirinkimas rūpinantis energijos suvartojimu. Apskritai, kuo platesnis renovacijos projektas, tuo prasmingiau naudoti šilumos siurblį.

Naudingi patarimai jūsų darbui:

Pastato šiltinimas

Prieš tai reikia patikrinti pastato izoliacijos lygį. Kuo geresnė būsto izoliacija, tuo efektyviau veiks šilumos siurblys.

Žema srauto temperatūra

Šilumos siurbliai geriausiai veikia esant žemai srauto temperatūrai. Tačiau Vaillant gali pasiūlyti tinkamus gaminius iki 65°C paduodamo srauto temperatūrai ir net iki 75°C temperatūros.

Alternatyvus sprendimas pastatams su prasta izoliacija ir šildymu radiatoriais:

Jei jūsų kliento pastatas yra senas, blogai izoliuotas ir šildomas radiatoriais, galite naudoti vieną iš mūsų patikrintų dujų kondensavimo sistemų. Dėl sudėtingų technologijų šios sistemos tausoja išteklius ir yra draugiškos aplinkai, nepaisant to, kad naudojamas iškastinis kuras. Hibridinė sistema, kurią sudaro šilumos siurblys ir dujinis kondensacinis katilas, pvz., mūsų aroTHERM kartu su ecoTEC dujinis kondensacinis katilas, taip pat siūlo aukštą tiekimo patikimumą ir energijos vartojimo efektyvumą.

Pažiūrėkite, ką kiti turi pasakyti

Turime daugiau nei 140 metų patirtį šildymo technologijų srityje ir daugiau nei 40 metų šilumos siurblių srityje. Pažiūrėkite, ką kiti turi pasakyti.

Efektyvūs po vieną ir komandoje: mūsų produktai ir sistemų sprendimai

Vaillant produktų portfelis

Visus Vaillant šilumos siurblius galima išplėsti atskirai. Šiam tikslui galima įsigyti platų šilumos siurblių priedų ir įvairių sistemos komponentų asortimentą. Tai suteikia neribotas galimybes diegiant net ir sudėtingas sistemas be sąsajos problemų. Kadangi komponentai yra moduliniai ir visiškai suderinami, savo klientams galite pasiūlyti išbaigtus sprendimus, taip pat sutaupyti laiko rengiant komercinius pasiūlymus ir konfigūruojant sistemas.

Vaillant šilumos siurblių priedai

 • Hidraulinės grupės, skirtos vieno ir kelių kontūrų sistemoms
 • Prijungimo priedai
 • Valdymo technologija

Vaillant sistemos komponentai šilumos siurbliams

 • 200-500 l talpos akumuliaciniai balionai ir 18-1 500 l talpos buferiniai balionai
 • Saulės šiluminės sistemos
 • Dujiniai renovacijos projektams

Esminės žinios: teisingas šilumos šaltinių panaudojimo būdas

Su išmaniosiomis technologijomis naudokite skirtingus šilumos šaltinius

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Šilumos siurbliai oras-vanduo naudoja aplinkos ore esančią šilumą ir gali veikti šilumos siurblio režimu net esant –25°C lauko temperatūrai. Juos neįtikėtinai lengva montuoti, nes jiems reikia tik tinkamos vietos lauko įrenginiui pastatyti. Dėl to šilumos siurbliai oras-vanduo yra idealus pasirinkimas modernizuojant esamas šildymo sistemas. Juos taip pat lengva išplėsti – pavyzdžiui, naudojant fotovoltinius modulius ar dujinį kondensacinį katilą. Aktyvus vėsinimo režimas padeda išlaikyti komfortą namuose ir vasarą. Tai daro vėsindamas vandenį grindų arba sieninio šildymo sistemoje, o tai sumažina oro temperatūrą patalpose.

Šilumos siurbliai vanduo-vanduo

Vanduo-vanduo šilumos siurbliai naudoja gruntinį vandens energiją, nesutrikdydami natūralaus vandens ciklo. Esant poreikiui galima panaudoti ir esamus šulinius.

Šilumos siurbliai vanduo - vanduo

Šilumos siurbliai vanduo - vanduo generuoja energiją naudodami gręžinį arba horizontalųjį kolektorių, priklausomai nuo dirvožemio sudėties ir turto dydžio. Grunto zondai montuojami vertikaliai iki 100 m gylio gręžinyje, o horizontalūs – 1,50 m ir giliau.

Lankstus bet kokio šilumos siurblio šaltinio naudojimas

Standartinės mūsų flexoTHERM išskirtinės ir flexoCOMPACT išskirtinės šilumos siurblių versijos yra vanduo - vanduo šilumos siurbliai. Tačiau juos galima lengvai modifikuoti naudojant papildomus modulius. Modulis aroCOLLECT paverčia juos oras-vanduo šilumos siurbliais, o modulis fluoCOLLECT paverčia juos vandens-vanduo šilumos siurbliais.

Šilumos siurblio planavimas 7 - iais žingsniais

1. Nuosavybės tipas:

Šilumos siurbliai tinka tiek naujoms statyboms, tiek esamiems objektams, jei jie derinami su tinkama šildymo sistema – idealiu atveju su žemo srauto temperatūra.

Planuojant atnaujinimo projektą, būtina iš anksto patikrinti, ar šilumos siurblys yra prasmingas.

2. Šildymo galia:

Svarbu patikrinti, kaip bus perduodama reikalinga šildymo galia: ar sistema veiks naudojant grindinį šildymą esant 40°C/30°C ar radiatorius prie 60°C/40°C? Daugeliu atvejų – ypač atnaujinant – verta pagalvoti apie hibridinį sprendimą, apimantį esamą kieto, skysto ar dujų katilų sistemą.

3. Aušinimo galia:

Visi Vaillant šilumos siurbliai gali aktyviai vėsinti. Vanduo-vanduo šilumos siurbliai taip pat gali būti naudojami pasyviam vėsinimui (LINK). Svarbu atsiminti, kad jie gali sumažinti temperatūrą tik 2–3 °C. Jei reikalingas didesnis aušinimo efektyvumas, pvz. miegamajame, tai reikia planuoti atskirai.

4. Karšto vandens reikalavimai:

Karšto vandens poreikis turėtų būti vertinamas taip pat, kaip ir įprastoms šildymo sistemoms, t. y. atsižvelgiant į žmonių skaičių. Įsitikinkite, kad pasirinkote karšto vandens boilerius, kurie yra suderinami su šilumos siurbliais

5. Šaltinio pasirinkimas:

Nustačius šildymo sistemą ir reikalavimus, laikas pasirinkti, kokį šilumos šaltinį naudos šilumos siurblys. Kartais reikia patvirtinimų, kad būtų galima naudoti vandenyje ar žemėje sukauptą šilumą. Naudojant orą kaip šaltinį, reikia laikytis higienos normų ir kitų taisyklių.

6. Planuojamas įrengimas:

Dabar atėjo laikas pasirinkti konkrečius produktus. Su Vaillant galite pasirinkti kruopščiai apgalvotus, visapusiškus sprendimus. Taip pat galite rinktis iš daugybės priedų saugiam ir greitam montavimui. Šiame etape svarbu detaliai suplanuoti, kaip sistema bus įdiegta.

7. Fotovoltinės sistemos integravimas:

Daugelis klientų nori papildyti savo naująją sistemą fotovoltiniais elementais. Šis derinys sumažina elektros sąskaitas. Visi Vaillant šilumos siurbliai yra paruošti PV.

Jei atliksite šiuos 7 veiksmus, būsite pasirengę sėkmingai įdiegti sistemą. Daugiau informacijos rasite mūsų planavimo dokumentuose.

Šilumos siurbliai oras-vanduo: tylus veikimas būtinas

Šilumos siurbliai oras-vanduo ir triukšmo emisija – opi tema

Skleidžiamas triukšmas yra opi tema, ypač kai kalbama apie šilumos siurblius oras-vanduo. Turint tai omenyje, verta atidžiau pažvelgti į garsą. Tačiau, jei norite pereiti tiesiai į skyrių apie triukšmo lygio mažinimą, spustelėkite čia.

Garso galios lygis ir garso slėgio lygis

Paprastai kalbant, yra skiriamas garso galios lygis ir garso slėgio lygis. Aplinka neturi įtakos garso galios lygiui, todėl galite palyginti skirtingus rinkoje esančius gaminius. Kai kuriais atvejais garso galios lygis taip pat yra Europos Sąjungos ErP energijos ženklo dalis.

Tuo tarpu garso slėgio lygis reiškia slėgio svyravimus ore. Šiam rodikliui įtakos turi garso galios lygis, atstumas nuo garso šaltinio ir aplinkos, pvz. atspindinčius objektus. Daugumoje ES šalių į garso slėgio lygį atsižvelgiama nustatant ribas aikštelės perimetre arba prieš kaimyno langus.

Svarbu žinoti, kad nors abi reikšmės – garso galios lygis ir garso slėgio lygis – išreiškiamos dB(A), jos nėra vienodos ir taip pat nėra tiesiogiai palyginamos. Jei konvertuosite vieną figūrą į kitą, pamatysite, kad skirtumas yra apytikslis. 8 dB tarp garso galios lygio ir garso slėgio lygio 1 m atstumu (pvz. garso galios lygis 60 dB(A), garso slėgio lygis 52 dB(A). Jei norite palyginti garso lygius, turite pasižiūrėti atsargiai, ką lyginate:

 • Garso slėgio lygis arba garso galios lygis?
 • Kokiu atstumu ir kokiomis sąlygomis (atviroje erdvėje, priešais sieną ir pan.) buvo nustatytas garso slėgio lygis?
 • Ar yra kokių nors nurodymų apie veikimo parametrus (dalinė apkrova, visa apkrova ir pan.)?
 • Visi šie veiksniai turi didelę įtaką rezultatui.

Garso sklidimas

Tolstant nuo šaltinio triukšmas mažėja. Jei atstumas padvigubinamas, triukšmas sumažėja 6 dB (pastoviai sklindant garsui). Kitaip tariant, jei garso slėgio lygis yra 39 dB(A) 1 m atstumu nuo šilumos siurblio, jis yra tik 33 dB(A) 2 m atstumu. Todėl net nedideli garso galios lygio skirtumai 3 dB gali turėti didelės įtakos reikiamam atstumui nuo kaimyninės nuosavybės. Jei jis sumažintas 10 dB(A), jis skamba tik perpus silpniau.

Vaillant siūlo šilumos siurblius, kurie tyliai veikia nuo pat pradžių. Šioje schemoje parodytas keturių lauko oras-vanduo šilumos siurblių skleidžiamas triukšmas 3 m atstumu, įskaitant žinomas lyginamąsias vertes.

ErP vertės ir visos galios veikimas – tinkamas atstumas yra labai svarbus

Šilumos siurblių triukšmo charakteristikos gali būti klaidinančios dėl įvairių standartų. ErP etiketė nurodo tik lauko įrenginio A7/W55 garso galios lygį. Tačiau tai nėra maks. garso emisija. Todėl atstumą iki kaimyno namo svarbu apskaičiuoti atsižvelgiant į maks. lauko bloko garso sklaida.

Didžiausia kliūtis įrengimo srityje yra higienos norma 33:2011. Nakties ekvivalentinio garso slėgio lygio riba prie gyvenamųjų pastatų yra 45 dB (A) prie kaimyno pastato. Priklausomai nuo atstumo, aplinkos ir galios dydžio, reikia išlaikyti atitinkamus atstumus tarp šilumos siurblio ir gretimų pastatų. Visi Vaillant šilumos siurbliai turi tylųjį režimą, kad naktį veiktų dar tyliau. Toliau pateiktoje schemoje parodyti minimalūs atstumai.

Tinkama diegimo vieta yra labai svarbi – jūsų eilė

Planuojant ir montuojant šilumos siurblį itin svarbu užtikrinti, kad jo skleidžiamas triukšmas galėtų laisvai sklisti. Garsas atsispindi, kai atsitrenkia į kliūtį, pvz., sieną, todėl garsas tampa garsesnis. Dėl šios priežasties gerai parinkta montavimo vieta reiškia, kad mūsų šilumos siurblius oras-vanduo galite sumontuoti be problemų net ir tankiai apgyvendintose vietose.

Reikalavimai ir pagalba

Našumo koeficientas ir sezoninis našumo koeficientas

Našumo koeficientas (COP)

Dauguma Vaillant šilumos siurblių pasiekia labai aukštus našumo koeficientus (COP), nes visi jų komponentai puikiai veikia kartu. COP parodo šilumos išeigos ir suvartojamos galios santykį. Jis apskaičiuojamas standartizuotu būdu laboratorinėmis sąlygomis. Eksploatacinių savybių koeficientas leidžia palyginti šilumos siurblius.

Sezoninis našumo koeficientas (SPF)

Kai planuojate sistemą, turite pažvelgti į tai, kaip ji veiks ištisus metus. Sezoninis našumo faktorius (SPF) leidžia jums tai padaryti. Tai rodo tikrąjį sistemos skleidžiamos šilumos ir jos sunaudojamos elektros energijos santykį. SPF atsižvelgia tiek į siurbliams ir valdikliams reikalingą elektros energiją, tiek į įvairius įtakos veiksnius, tokius kaip klimatas ar šaltinio temperatūra. Sezoninio efektyvumo koeficientas yra visų COP rodiklių, atsirandančių per metus, vidurkis.

Skatinimo pagrindas

SPF taip pat sudaro paskatų schemų, kurios įvairiose šalyse skiriasi, pagrindą. Kadangi beveik visi Vaillant šilumos siurbliai turi labai aukštą SPF, jūsų klientai gali pasinaudoti patraukliomis investicijų subsidijomis.

Vaillant būdas: 4 žingsniai norint tapti ekspertu

 1. Apsilankę šioje svetainėje Jūs jau žengėte pirmąjį žingsnį, tačiau mes galime Jums pasiūlyti dar daugiau.
 2. Norėdami sužinoti svarbiausius faktus ir sužinoti viską apie Vaillant šilumos siurblių planavimą, montavimą ir paleidimą, užbaikite mūsų internetinius mokymus ir mokymo sesiją klasėje.
 3. Leiskite savo Vaillant pardavėjui patarti, kaip planuoti, montuoti ir paleisti pirmąjį šilumos siurblį.
 4. Norėdami pradėti verslą, naudokite mūsų internetinį šilumos siurblio dydžio nustatymo įrankį ir profesionalią planavimo informaciją.

Ar norėtumėte tiesiogiai susisiekti su ekspertu? Tiesiog palikite mums savo telefono numerį ir el. pašto adresą

Susisiekite: Vaillant ekspertas

Mes tuoj pat susisieksime su jumis.

Arba, norėdami gauti pradinę apžvalgą be jokių įsipareigojimų, tiesiog apsilankykite šalia jūsų esančiame Vaillant klientų centre.

Vaillant klientų centras

Įrankiai sėkmingam planavimui

Sistemos schemų duomenų bazė

Mūsų sistema leidžia lengvai rasti jūsų projektui tinkamą Vaillant hidraulinę schemą ir pažymėti mėgstamiausias. Internetinėje duomenų bazėje turite prieigą prie daugybės sertifikuotų sistemų schemų pavyzdžių, kurie gali padėti planavimo procese ir veikti kaip pavyzdžiai. Patvirtintus pavyzdžius galima peržiūrėti PDF formatu, juos taip pat galima rasti kaip DWG failus, kad būtų galima toliau apdoroti CAD.

ErP įrankis

Jei reikia apskaičiuoti ErP sistemos etiketes, siūlome įrankį, apimantį visus Vaillant gaminius. Taip pat galite integruoti konkurentų įrenginius. Tai suteikia galimybę greitai sukurti savo klientams tinkamus sistemos dokumentus. Norėdami pamatyti, kaip tai veikia, pradėkite bandomąjį paleidimą čia. Mūsų modulis „Energijos vartojimo efektyvumo etiketė ErP“ yra integruotas į mūsų planSOFT, preislisteONLINE ir winSOFT programinės įrangos sprendimus ir palengvina skaičiavimus bei ženklinimą. Galite pradėti bandomąjį važiavimą čia arba sužinoti daugiau mūsų ErP internetiniuose mokymo kursuose.

Daugiau nei 140 metų patirtis padės jums būti sėkmingiems

Daugiau nei 140 metų šildymo technologijos ir 40 metų šilumos siurblių patirtis: mūsų žinios milijonus kartų kasdien atsiskleidžia mūsų klientų namuose. Daugiau informacijos teiraukitės vieno iš mūsų ekspertų. Niekas daugiau apie šilumos siurblius nežino, kaip juos kuriantys žmonės.