Rasti

Skirtingai nuo iškastinio kuro, saulės energija yra prieinama beveik neribotais kiekiais

Ji neišskiria anglies dvideginio ir yra nemokama. Kolektorių sistema yra komplektuojama prie visų tipų katilinių, jų energiją galima naudoti vandens šildymui arba tiekti papildomą šilumą į šildymo sistemą.

Saulės spindulių naudojimas šilumos energijai išgauti kitaip vadinamas šildymu saulės energija. Tai neturi būti painiojama su fotoelektra, kuri yra elektros energijos gamyba naudojant saulės šviesą. Saulės energijos naudojimo pranašumas yra seniai žinomas: mūsų išbandyta ir patikrinta technologija palankiai vertinama jau daugelį metų.

Saulės šildymo pranašumai:

 • Neribotas kiekis nemokamos energijos
 • Darbo metu nėra anglies dvideginio emisijos
 • Išlaidų sumažinimas: iki 60% vandens šildymui ir iki 20% patalpų šildymui
 • Iškastinio kuro suvartojimo sumažinimas
 • Saulės šildymo sistema gali būti integruota į esamas sistemas
 • Šiuolaikinės saulės kolektorių sistemos efektyviai veikia ir žiemą

Kaip veikia saulės šildymo sistemos

Tarkime, saulės šildymo sistema - tai saulėje gulinti tamsi sodo žarna. Žarnos paviršius sugeria saulės šviesą, spinduliuoja šilumą, todėl vanduo joje yra šildomas. Saulės šildymas veikia taip:

 1. Kolektoriai sugeria saulpašės šviesą per absorberį. Čia specialus saulės kolektorių skystis įkaista.
 2. Cirkuliacinis siurblys gabena skystį į karšto vandens šildytuvo šilumokaitį.
 3. Ten šiluminė energija perduodama į šildytuvą
 4. Jeigu saulės spindulių energijos nepakanka vandens įkaitinimui, pradeda veikti tradicinė šildymo sistema, kuri šildo vandenį iki pageidaujamos temperatūros.

Saulės šilumos sistema, priklausomai nuo konstrukcijos, užtikrina vidutiniškai apie 60% energijos reikalingos metiniam karšto vandens kiekio paruošimui.

Saulės energijos naudojimas pagalbiniam šildymui

Įkaitintas saulės kolektorių skystis gali būti naudojamas pagalbiniam karšto vandens šildymui. Šis metodas leidžia taupyti energiją. Taigi, net ir esant vidutinei lauko temperatūrai, saulės energijos užtenka karšto vandens sušildymui, todėl nereikia jungti papildomo vandens šildytuvo.

Šis sprendimas įgyvendinamas akumuliacinės talpos ir įrenginio, skirto karšto vandens ruošimui, derinimu. Jei yra gaunama pakankamai saulės šviesos, šildymo sistemoje esantis skystis šildo vandenį vienoje iš talpų per apatinį šilumokaitį. Jei karšto vandens poreikis yra didesnis, pavyzdžiui dėl ilgo maudymosi vonioje ar po dušu, antrajame kontūre bus įjungtas vandens šildytuvas. Tai užtikrins pakankamą vandens kiekio pašildymą.

Vaillant siūlomos saulės šildymo sistemos - patikimos ir lanksčios

Saulės energija negali ištisus metus dengti reikiamo šilumos poreikio. Todėl saulės sistemas geriausia naudoti kombinuojant jas su dujiniu kondensaciniu katilu .

Saulės kolektoriai

Saulės kolektoriai (kolektoriai šilumai gaminti), naudojami saulės šildymo sistemose, yra dviejų tipų: plokštieji kolektoriai ir vakuuminiai (vamzdiniai) kolektoriai.

Plokštieji kolektoriai - paviršiaus stiprumas

Pagrindinė plokščiųjų kolektorių savybė – tai juodas paviršius, kuris, montuojant kolektorių, yra orientuojamas į saulę. Šio paviršiaus danga buvo sukurta taip, kad sugertų maksimalų spinduliavimą ir atspindėtų tik labai nedidelį energijos kiekį. Sugerta energija perduodama šilumnešiui, kuris cirkuliuoja vamzdžiuose po absorberio paviršiumi.

Techniniu požiūriu plokštieji kolektoriai skiriasi nuo vakuuminių (vamzdinių) kolektorių absorberio izoliacija. Plokščiuosiuose kolektoriuose naudojamos tradicinės izoliacinės medžiagos, pavyzdžiui, mineralinė vata arba poliuretanas.

Plokščiųjų kolektorių pranašumai:

 • Maža kaina
 • Mažos išlaidos priežiūrai ir remontui
 • Idealiai tinka žemos temperatūros sistemoms: karšto vandens paruošimui arba pagalbiniam grindų šildymui.

"Vaillant" sukūrė aukštos kokybės plokščiuosius kolektorius, kurie efektyviai veikia bet kurioje šildymo sistemoje už palankią kainą. Dėka naujoviškos technologijos jie pasiekia maksimalų naudingumo koeficientą - tai sutaupo nemažą dalį Jūsų biudžeto.

Sužinokite daugiau apie plokščiuosius kolektorius, kuriuos siūlo Vaillant ((nuoroda į filtruotą puslapį su produkcijos apžvalga))

Vakuuminiai vamzdiniai kolektoriai

Vakuuminiai vamzdiniai kolektoriai veikia panašiai kaip plokštieji kolektoriai. Jie taip pat sugeria saulės spinduliavimą per absorberį ir perduoda energiją saulės kolektorių skysčiui.

Tačiau, skirtingai nuo plokščiųjų kolektorių, vakuuminiai vamzdiniai kolektoriai turi puikią vakuumo izoliaciją. Štai kodėl jie vadinami vakuuminiais vamzdiniais kolektoriais. Dėka vakuumo, esančio stikliniame vamzdelyje, šilumos nuotoliai yra minimalūs. Be to, po kai kuriais vamzdžiais yra įrengtas veidrodinis stiklas, kuris fokusuoja saulės šviesą į absorberio vamzdį. Vakuuminiai vamzdiniai kolektoriai yra daug efektyvesni nei plokštieji kolektoriai.

Vakuuminių vamzdinių kolektorių pranašumaI:

 • Aukštas efektyvumas net esant neryškiai saulei ir išsklaidytai šviesai
 • Kolektorių įrengimui reikia mažesnio stogo ploto tai pačiai galiai išgauti
 • Galima montuoti ne tik ant pietinės stogo pusės
 • Išgaunama aukštesnė vandens temperatūra, todėl gali būti derinamas su aukštos temperatūros šildymo sistemomis

Įmonės „Vaillant” vakuuminis vamzdinis kolektorius auroTHERM exclusiv - teisingas pasirinkimas visiems tiems, kurių pasirinkimas - optimalus saulės energijos naudojimą. Dėl apgalvotos konstrukcijos vakuuminis vamzdinis kolektorius išgauna didžiausią įmanomą energijos kiekį debesuotomis dienomis ir esant išsklaidytiems saulės spindulius.

Sužinokite daugiau apie vakuuminius vamzdinius kolektorius, kuriuos siūlo Vaillant. ((nuoroda į aprašymą «auroTHERM exclusiv»))

Greitas, saugus ir lengvas montavimas

Visos mūsų saulės kolektorių plokštės yra tiekiamos su vieninga montavimo sistema. Tai suteikia daug privalumų, kalbant apie greitą ir lengvą kolektorių montavimą. Be to, mūsų sistema užtikrina maksimalų lankstumą montuojant.

Kolektorius galima montuoti vertikaliai ar horizontaliai, vienas šalia kito ar vienas virš kito - įmanomi bet kokie mūsų kolektorių montavimo būdai. Taip pat, mūsų plokštės gali būti montuojamos ant nuožulnių ar plokščių stogų.

Jūs galite pasirinkti tarp vertikalios ir horizontalios kolektoriaus montavimo padėties.

Tinkama šildymo sistema

Nėra standartinio sprendimo tinkamai šildymo sistemai. Bet tai nereiškia, kad sunku rasti sistemą, kuri geriausiai atitiktų Jūsų poreikius. Pasitarkite su įmonės, prekiaujančios „Vaillant“ gaminiais, specialistais. Jie padės Jums suprojektuoti savo naują šildymo sistemą.

Raskite montuotoja